کیمیا و خاک، نظري كه خاك را كيميا نمي كند!

چکیده: فیلم کیمیا و خاک درباره 5 نفر است كه در فضاي ملتهب آبان ماه سال 1357 درصدد هستند، تا به آخرين پروازي كه از ايران خارج مي شود، برسند اما در ادامه ماجرايي سرنوشت اين افرادي را به همديگر پيوند مي زند....
کیمیا و خاک، نظري كه خاك را كيميا نمي كند!

عوامل
کارگردان : عباس رافعی
نویسنده : بهرام صحیحی، عباس رافعی
بازیگران : حامد بهداد، امیر آقایی، حسین یاری، آزیتا حاجیان، پریوش نظریه،سیاوش طهمورث
موسیقی : پیمان یزدانیان
فیلمبرداری : محمد آلادپوش
تدوین : نازنین مفخم
 

فیلم «کیمیا و خاک» به کارگردانی عباس رافعی از معدود آثار سینمایی تولید شده با موضوع انقلاب اسلامی است که به تازگی در سینماهای کشور اکران شده است.

عباس رافعی پیش از این، فیلم های «راز مینا»، «پروانه»، «آیه های زمینی»، «راه طی شده»، «آفتاب بر همه یکسان می تابد»، «گراناز» و «تولدی دیگر» را ساخته و «کیمیا و خاک» هشتمین فیلم بلند سینمایی وی به شمار می رود.

وقتی برای یک فیلم از ساختار اپیزودیک استفاده می شود، که نحوه روایت و نوع لحن و شکل بیان فیلم آن را بطلبد و در واقع، الزامات بیانی کارگردان را وادار کند تا برای بهترین نوع روایتگری در قصه اش از اپیزودهایی استفاده کند که گویایی کافی و اثرگذاری وافی بر مخاطب داشته باشند.

در فیلم «کیمیا و خاک» هم که به نوعی اشاراتی به موضوع انقلاب اسلامی دارد و جزء فیلم های به اصطلاح معرفت آموز و تفکرآمیز در این جرگه محسوب می شود، چنین رویکردی برای بیان و بنان فیلم مورد توجه عباس رافعی قرار گرفته است.

 

افزودن دیدگاه جدید