قرعه‌کشی زمان اکران فیلم‌های جشنواره فیلم فجر

مراسم قرعه‌کشی جدول برنامه‌های سینمای رسانه جشنواره سی و ششم فیلم فجر  با حضور اهالی رسانه در پردیس سینمایی ملت برگزار شد.
 

 

گفتنی است امسال جدول نمایش فیلم‌های جشنواره فیلم فجر در سینمای رسانه به وسیله قرعه‌کشی تنظیم خواهد شد. امسال 22 فیلم بلند سینمایی، 1 انیمیشن و 2 فیلم مستند به همراه 4 فیلم کوتاه در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر روی پرده خواهد رفت.

در ابتدای این مراسم محمدحسین میثاقی گزارشگر برنامه ۹۰ و مجری برنامهٔ فوتبال ۱۲۰ گفت: من همیشه عاشق قرعه کشی و التهاب زمان قرعه کشی هستم. زمان قرعه کشی جام جهانی از استرس دیوانه شدم و اینجا هم می دانم التهاب فراوانی وجود دارد.

وی افزود: من کلا سینما را دوست دارم و همین علاقه به سینما و تصمیم دوستان باعث شد به عنوان مجری انتخاب شوم امیدوارم اتفاقات خوبی برای فیلم‌ها بیفتد. من استرس زیادی ندارم اما می دانم نفس قرعه کشی هیجان و شگفت زدگی است.

:

داروغه‌زاده در ادامه این مراسم ضمن خوشامدگویی به حضار و تشکر از اصحاب رسانه به عنوان حامیان جشنواره فیلم فجر افزود: این اولین بار است که نمایش فیلم‌ها به صورت قرعه‌کشی مشخص می‌شود و این امر برای اجحاف نشدن در حق فیلم‌ها صورت گرفته است.

او همه 44 فیلم حاضر در جشنواره را شایسته حضور در جشنواره دانست و افزود: سلیقه و نظر هیات انتخاب در انتخاب فیلم‌های بخش مسابقه تأثیر داشته و امیدوارم در دیگر جشنواره‌های داخلی و خارجی موفقیت‌هایی پیش روی فیلم‌های خارج از این مسابقه داشته باشند و این آرزویی است که برای همه فیلم‌های دارم. امیدوارم صاحبان آثار نسخه نهایی همه فیلم‌ها را طبق آیین نامه به ذبیرخانه جشنواره ارسال کنند در غیر این صورت فیلم‌های رزرو جایگزین خواهند شد. وی در پایان برای سینمای ایران سال خوبی را آرزو کرد.

لیست قرعه کشی فیلم های سالن رسانه در جشنواره سی و ششم فیلم فجر به شرح زیر است

 بانو قدس ایران

رضا استادی از خبرنگارهای قدیمی رسانه برای برداشتن اولین قرعه روی سن رفت. این خبرنگارفیلم "بانو قدس ایران" به کارگردانی مصطفی رزاق‌کریمی را به عنوان اولین فیلم از گوی بیرون آورد. رزاق‌کریمی و غلامرضا موسوی برای تعیین سانس این فیلم روی سن آمدند.این فیلم بر اساس قرعه یکشنبه 15بهمن ماه در ساعت 17 به نمایش درخواهد آمد.

غلامرضا موسوی در این بخش گفت: همیشه برای تعیین سانس‌ها گلایه و بهانه وجود داشت و با این راهکار بهانه‌ دیگری وجود نخواهد داشت.

زنانی با گوشواره‌های باروتی

فیلم "زنانی با گوشواره‌های باروتی" به کارگردانی رضا فرهمند توسط مینا اکبری، خبرنگار و نویسنده سینمایی مجرب به عنوان دومین فیلم انتخاب شد. این فیلم شنبه 21 بهمن ساعت 17 در سینمای رسانه به نمایش در می آید.

جاده قدیم
:

سیروس الوند برای برداشتن سومین قرعه روی سن دعوت شد. این کارگردان پیشکسوت گفت: جشنواره امسال با امروز شروع شد. الوند در ادامه به شوخی گفت: از آنجا که همیشه گلایه‌مند وجود دارد، فکر می‌کنم جوایز را هم با قرعه بدهیم، بد نباشد!

الوند فیلم "جاده قدیم" به کارگردانی منیژه حکمت را از گوی درآورد. منیژه حکمت کارگردان فیلم از هیات انتخاب تشکر کرد و گفت: اولین بار است که در جشنواره شرکت می‌کنم و سازو کار آن را بلد نیستم... او ابراز امیدواری کرد قرعه خوبی برای او بیفتد.این فیلم بر اساس قرعه جمعه ۱۲ بهمن ماه ساعت ۱۷ نمایش داده خواهد شد.

اتاق تاریک

"اتاق تاریک" به کارگردانی روح‌الله حجازی به عنوان چهارمین فیلم توسط فرانک آرتا روزنامه‌نگار روزنامه شرق انتخاب شد.

روح‌الله حجازی گفت: این پنجمین فیلم من بعد از ده سال است و امیدوارم جشنواره خوبی داشته باشیم. پیش از این مرگ ماهی و زندگی مشترک هر دو روز اول ده صبح در جشنواره اکران شد و به من گفتند فیلم‌های پربیینده را این ساعت نمایش می‌دهیم.

امیدوارم این بار اتفاق خوبی برای فیلم من بیفتد.این فیلم بر اساس قرعه چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه ساعت ۲۰ به نمایش در می‌آید.

کار کثیف

بابک برزویه عکاس پیشکسوت حوزه سینما ششمین فیلم را از قرعه بیرون آورد. او با اشاره به کم‌کاری‌اش در سینما گفت:خوشحالم که بار دیگر در جشنواره حضور دارم و در جمع جامعه مطبوعات هستم. من به عکاسان و اهالی رسانه خسته نباشید می‌گویم.

در این بخش "کار کثیف" به کارگردانی خسرو معصومی با قرعه برزویه انتخاب شد. این فیلم روز چهارشنبه ۲۱ بهمن ماه ساعت ۱۴ به نمایش درخواهد آمد.

هایلایت

در ادامه فریدون جیرانی از کارگردان‌ها و روزنامه‌نگاران پیشکسوت برای انتخاب هفتمین فیلم روی سن آمد و "هایلایت" به کارگردانی اصغر نعیمی را از قرعه بیرون آورد. این فیلم پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه ساعت ۱۷ نمایش داده خواهد شد.

جشن دلتنگی
 

مهیار جوادی‌فر فیلم "جشن دلتنگی" به کارگردانی پوریا آذربایجانی را به عنوان هشتمین فیلم انتخاب کرد. این فیلم پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه ساعت ۱۷ نمایش داده خواهد شد.

مغز‌های کوچک زنگ‌زد

نغمه دانش آشتیانی دبیرفرهنگی خبرگزاری مهر فیلم "مغز‌های کوچک زنگ‌زد" به کارگردانی هومن سیدی را به عنوان نهمین فیلم از قرعه بیرون آورد. این فیلم بر اساس قرعه سه‌شنبه ۱۷ بهمن ماه ساعت ۱۴ نمایش داده خواهد شد.

به وقت شام

به وقت شام به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا به عنوان دهمین فیلم توسط مرتضی رنجبران از خبرگزاری ایرنا انتخاب شد. محمد خزاعی تهیه‌کننده به عنوان نماینده فیلم روی سن آمد. این فیلم دوشنبه ۱۶ بهمن ماه ساعت ۲۰ روی پرده خواهد رفت.

کامیون
 

فرامرز روشنایی آغازگر حرفه‌روابط عمومی در سینمای ایران و از اهالی قدیمی رسانه برای انتخاب فیلم یازدهم به روی سن دعوت شد و فیلم «کامیون» به کارگردان کامبوزیا پرتوی را از قرعه بیرون آورد. این فیلم به قید قرعه جمعه ۱۲ بهمن ماه ساعت ۱۴ نمایش داده خواهد شد.

خجالت نکش

علی زادمهر خبرنگار باتجربه خبرگزاری ایلنا فیلم خجالت نکش به کارگردانی رضا مقصودی را به عنوان فیلم دوازدهم انتخاب کرد. این فیلم دوشنبه ۱۶ بهمن ماه ساعت ۱۷ نمایش داده می‌شود.

وحید سعیدی خبرنگار و دبیر باسابقه رسانه‌ها "مصادره" به کارگردانی مهران احمدی را به عنوان قرعه سیزدهم بیرون آورد. مهران احمدی روی سن آمد و قرعه نمایش فیلم او، ۲۰ بهمن ساعت ۱۴ شد.

محمد سلیمانی از قدیمی‌های روزنامه اطلاعات "عرق سرد" به کارگردانی سهیل بیرقی به عنوان قرعه چهاردهم تعیین کرد. سیمون سیمونیان قرعه ۱۵ را برای این فیلم بیرون آورد: سه شنبه ۱۷ بهمن ساعت ۲۰.

دارکوب

مهدی شاه‌رضایی از فعالان رادیو، فیلم دارکوب به کارگردانی بهروز شعیبی را به عنوان قرعه پانزدهم بیرون آورد.
فرزاد هوشیار پارسیان جانشین تهیه‌کننده فیلم قرعه را از گوی بیرون آورد. این فیلم جمعه ۲۰ بهمن ماه ساعت ۲۰ به نمایش درخواهد آمد.

رسول صدرعاملی روزنامه‌نگار قدیمی و کارگردان محبوب سینمای ایران برای انتخاب قرعه شانزدهم روی سن دعوت شد. این کارگردان پرسابقه، بسته فیلم‌های کوتاه را از قرعه بیرون آورد.

این کارگردان پرسابقه، بسته فیلم‌های کوتاه را از قرعه بیرون آورد. صدرعاملی به همه کسانی که توانستند فیلم‌هایشان را به جشنواره برسانند خسته نباشید گفت و ضمن استقبال از برگزاری مراسم قرعه‌کشی گفت: مطمئنم جشنواره خوبی خواهیم داشت.

پوریا آذربایجانی به عنوان نماینده بسته فیلم کوتاه روی سن آمد. او از اینکه قرعه فیلم کوتاه را بیرون می‌آورد، ابراز خوشحالی کرد و به مصطفی و محسن کیایی برای درگذشت مادرشان تسلیت گفت.

فیلم‌های کوتاه شنبه ۱۴ بهمن ماه ساعت ۲۰ برای علاقه‌مندان فیلم کوتاه به نمایش در می‌آید.

بمب

سمیه علیپور خبرنگار مجرب خبرآنلاین فیلم «بمب» ساخته پیمان معادی را به عنوان هفدمین فیلم از قرعه بیرون آورد.

مانی حقیقی تهیه‌کننده فیلم قرعه ۵ را بیرون آورد. «بمب» شنبه ۱۴ بهمن ماه ساعت ۱۷ روی پرده خواهد رفت.

امیر

شیما غفاری دبیر مجرب خبرگزاری ایسنا برای تعیین فیلم هجدهم روی سن آمد و فیلم «امیر» به کارگردانی نیما اقلیما را از قرعه درآورد. اقلیما سانس دوشنبه ۱۶ بهمن ماه ساعت ۱۴ را برای فیلمش از قرعه بیرون آورد.

ماهورا

در بخش بعدی آرش فهیم از روزنامه کیهان قرعه نوزدهم را از گوی بیرون آورد. حمید زرگرنژاد کارگردان فیلم «ماهورا» روی سن رفت و قرعه ۲۱ را برای فیلم خود بیرون آورد. این فیلم پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه ساعت ۲۰ نمایش داده خواهد شد.

شعله‌ور

عباس کریمی از روزنامه صبا فیلم «شعله‌ور» به کارگردانی حمید نعمت‌الله را به عنوان بیستمین فیلم از گوی خارج کرد. هادی مقدم‌دوست به نماینده فیلم برای تعیین سانس روی سن آمد. این فیلم شنبه ۱۴ بهمن ماه با قرعه مقدم‌دوست ساعت ۱۴ نمایش داده خواهد شد.

هادی مقدم‌دوست به سحرآمیز بودن قرعه بیرون آمده اشاره کرد و گفت: این فیلم به کارگردانی «محمدرضا شفیعی» سردبیر صبا تهیه شده و قرعه فیلم توسط نماینده روزنامه صبا بیرون آمد.

چهارراه استانبول

محمود گبرلو تهیه‌کننده و مجری برنامه سینمایی "شب‌های شفاهی" برای تعیین بیست‌ویکیمن فیلم روی سن آمد و قرعه فیلم "چهارراه استانبول" مصطفی کیایی را بیرون آورد. نماینده فیلم روی سن حاضر شد. این فیلم بر اساس قرعه یکشنبه ۱۵ بهمن ماه ساعت ۱۴ نمایش داده خواهد شد.

در این بخش اعلام شد «محمود گبرلو» مجری نشست‌های نقد و بررسی سی و ششمین جشنواره فیلم فجر خواهد بود.

لاتاری

جعفر گودرزی دبیر انجمن منتقدان و روزنامه‌نگار قدیمی فیلم «لاتاری» به کارگردانی محمدحسین مهدویان را به عنوان فیلم بیست‌ودوم انتخاب کرد. هوشیارپارسیان قرعه نمایش این فیلم را در جشنواره امسال، ساعت ۲۰ یکشنبه ۱۵ بهمن ماه اعلام کرد.

سو تفاهم

احمد محمداسماعیلی از خبرنگاران فعال برای انتخاب فیلم بیست و سوم روی سن آمد و نام فیلم «سو تفاهم» ساخته احمدرضا معتمدی را از گوی خارج کرد. معتمدی روی سن عدد ۲۳ را از گوی خارج کرد. جمعه ۲۰ بهمن ساعت ۱۷.

احمدرضا معتمدی کارگردان فیلم «سوتفاهم» با حضور روی سن گفت: این فیلم بر خلاف فضایی که درباره‌اش ایجاد شده حتما به جشنواره می‌رسد. من این فیلم را سی و پنج روزه ساختم و فیلم قبلم را ۴۵ روزه ساختم. سال گذشته فیلمم در جشنواره حضور نداشت و امیدوارم امسال هیات انتخاب برای انتخاب فیلمم شرمنده نشوند.

امپراطور جهنم

حمیدرضا مدقق کارشناس و منتقد سینما و فعال شبکه خبر، بیست‌وچهارمین فیلم را قرعه‌کشی کرد. او نام «امپراطور جهنم» ساخته پرویز شیخ طادی را از گوی خارج کرد. محمد خزاعی به عنوان نماینده فیلم ساعت ۱۷ سه شنبه ۱۷ بهمن ماه را از گوی بیرون آورد.

تنگه ابوقریب

ایزدمهرآفرین از روزنامه جوان «تنگه ابوقریب» ساخته بهرام توکلی قرعه بیست‌وپنجم را از گوی بیرون آورد و سانس نمایش این فیلم ساعت ۱۷ چهارشنبه ۱۸ بهمن اعلام شد.

فیلشاه

گلاویژ نادری خبرنگار باسابقه سینما نام «فیلشاه» را از گوی بیرون آورد و در ادامه قرعه شماره ۳ به دست هادی محمدیان از گوی خارج شد. سانس نمایش این فیلم در جدول ۱۳ بهمن ساعت ۲۰ قرار گرفت.

هادی محمدیان در این بخش گفت: شباهت سینما و فوتبال گروهی کار کردن است. برای ساخت این انیمیشن یک گروه دو سال کار کردند و من کوچکترین عضو هستم. امیدوارم مخاطبان در جشنواره امسال از تماشای این انیمیشن لذت ببرند.

«سرو زیرآب» به کارگردانی محمدعلی باشه‌آهنگر به عنوان آخرین و فیلم بیست و هفتم توسط مریم نراقی از روزنامه شهروند از قرعه بیرون آمد. او با یادی از محمدرضا رستمی روزنامه‌نگار قدیمی و فقید، با حضور برادر کارگردان، قرعه آخر را برای این فیلم بیرون آورد: ساعت ۱۴ روز ۱۸ بهمن.

افزودن دیدگاه جدید